Każdy właściciel fotowoltaiki, powinien zastanowić się nad montażem magazynu energii. Jesteście ciekawi dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wyprodukowana nadwyżka energii pozostaje z nami. Możemy z niej skorzystać, kiedy tylko chcemy. Sprawdź, co to jest magazyn energii i jakie są jego rodzaje, aby dobrać odpowiednie urządzenie do fotowoltaiki.

Magazyn energii

Jest genialnym nowoczesnym urządzeniem, które zapewni niezależny dostęp do wyprodukowanej nadwyżki energii. Jeśli instalacja fotowoltaiczna pobierze zbyt dużą ilość energii, to magazyn energii umożliwi nam jej przechowywanie i wykorzystanie w chłodne, jesienne miesiące, a tych w naszym kraju nie brakuje. Wysoki poziom nasłonecznia, występuje przeważnie latem. To wtedy nasza fotowoltaika może pobierać zbyt dużą ilość energii. Dzięki magazynom możemy spokojnie odłożyć ją na zapas lub odsprzedać.

Magazyn energii pomaga nam gromadzić i kumulować, przechowywaną energię elektryczną, którą możemy wykorzystać w nieco późniejszym czasie. Rozróżniamy kilka rodzajów tych urządzeń. Możemy tutaj wymienić: elektryczne, mechaniczne, termiczne oraz chemiczne. Przeważnie większość właścicieli fotowoltaiki, decyduje się na magazyny termiczne i akumulatorowe.

Zalety magazynów energii

Domowy magazyn energii ma wiele pozytywnych możliwości. Każdy właściciel posiadający instalację fotowoltaiczną, powinien rozważyć ich montaż. Chcesz dowiedzieć się dlaczego?

Po pierwsze to nowoczesne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się przy nadwyżkach prądu. Oprócz tego mając dostęp do magazynów energii, sporo zaoszczędzamy. A to chyba w dzisiejszych czasach jest dla nas najważniejsze. Ponadto, w przypadku jakiejkolwiek awarii sieci elektrycznej, mamy ciągłość w dostawie prądu. Ciekawostką jest fakt, że dzięki zbiornikowi energetycznemu, możemy spokojnie naładować swój samochód elektryczny.

Jak widać, warto zdecydować się na taki magazyn energii. Dzięki niemu uniezależnisz się w 100% od pozostałych dostawców prądu. Obserwując niepokojące podwyżki cen za prąd u gaz, to dla nas najlepsza metoda oszczędzania!

 

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione przez firmę Wolf Energy są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.