Magazyny Energii są nowoczesnym rozwiązaniem, które nie są jeszcze do końca tak popularne.  Z roku na rok, widać coraz to większe zainteresowanie się magazynami energii. Ile zapłacimy za przydomowy magazyn energii? Dlaczego opłaca się zamontować takie urządzenia w domu? O tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule.

Aby instalacja fotowoltaiczna była dla nas korzystniejsza, warto zamontować przydomowy magazyn energii. Posiadacze takich urządzeń mają szereg różnych możliwości. Magazyn energii to doskonałe rozwiązanie, które pozwala nam przechowywać bezpiecznie energię. Dzięki temu zabezpieczamy swój dom przed ewentualnymi awariami sieci energetycznej.

Przydomowy magazyn energii

Właściciele gospodarstw domowych, którzy zapewnią sobie dostęp do magazynów energii, ochraniają swój dom przed niebezpieczeństwem energetycznym. Czasami zdarza się, że wystąpi poważna awaria sieci energetycznej. Posiadając przydomowy magazyn, zagwarantujemy sobie ciągły dostęp do energii elektrycznej. Magazyn gromadzi wyprodukowaną nadwyżkę energii, z której możemy skorzystać w każdej chwili, niezależnie od pogody.
Zapewne wielu z was ciekawi, które magazyny są najlepsze? Dla gospodarstwa domowego powinniśmy zakupić inwenter hybrydowy oraz zestaw akumulatorów. Inwenter pozwala nam na przekształcenie prądu stałego w prąd na przemienny. Dodatkowo umożliwia ładowanie magazynu energii do fotowoltaiki oraz zapewnia zasilanie rezerwowe w momencie wystąpienia awarii sieci elektroenergetycznej.

Koszt magazynu energii

Oczywiście odpowiedni wybór magazynu jest zależny również od posiadanej fotowoltaiki. Dlatego też warto już przy montażu tej instalacji, pomyśleć już na samym początku o właściwym urządzeniu, które chcemy zamontować. W ciągu ostatnich kilkunastu lat, ceny magazynu energii do fotowoltaiki są coraz to mniejsze.
Aktualnie koszt takiego urządzenia mieści się w przedziale od 20 000 do 30 000 złotych. Należy tutaj jednak wspomnieć o dofinansowaniach, które z pewnością ułatwiają montaż instalacji fotowoltaicznej i przydomowego magazynu energii.

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione przez firmę Wolf Energy są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.