Za sprawą dofinansowania z programu ,,mój prąd 4.0’’ magazyny energii, stają się coraz to bardziej znane i cenione. To niezbędne urządzenie, które powinniśmy zakupić wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Jednym z głównych powodów jest przede wszystkim oszczędność i możliwość przechowywania energii. Jaki magazyn jest więc najlepszy do instalacji fotowoltaicznej? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Kryteria wyboru magazynu energii

Magazyny energii zostały objęte programem dofinansowania ,,mój prąd 4.0’’ na początku tego roku. To kolejny krok Ministerstwa Klimatu i Środowiska, który zapewnia Polakom bezpieczną energetykę. Magazyn energii jest dedykowany wszystkim prosumentom, na wypadek poważnej awarii sieci elektrycznej.

Tak naprawdę zbiorniki energii, powinny być odpowiednio dopasowane do wybranej przez nas instalacji fotowoltaicznej. Natomiast sama instalacja musi odpowiadać wszystkim wymaganiom energetycznym danego budynku. Przy wyborze kierujemy się głównie Łączną mocą urządzeń, jaka będzie potrzebna do zasilana naszej instalacji. Warto również wziąć pod uwagę czas, w którym panele fotowoltaiczne, nie produkują prądu. To jedne z najważniejszych kryteriów wyboru magazynów energii. Dzięki temu z pewnością uda nam się zakupić najlepszy zbiornik.

Czy warto zakupić magazyn energii?

Magazyny energii dają prosumentom wiele korzyści. Przede wszystkim, dzięki nim uzyskujemy stabilny dostęp do energetyki, który pomaga ochronić nasze gospodarstwo domowe przed ewentualnymi, niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. W ostatnich czasach pogoda jest bardzo zmienna. Burze, grad, powodzie występują bardzo często, a co za tym idzie, w niektórych miejscach brak prądu.

Montując magazyn energii, mamy pewność, że go nie zabraknie w razie poważnej awarii sieci elektrycznej. Dużym plusem z posiadania zbiorników energii jest na pewno dla nasz spora oszczędność. Możemy zmniejszyć koszta „prowizji” dla zakładu energetycznego. To bardzo cenna wiadomość, zwłaszcza przy obecnej inflacji cen za prąd i gaz.

Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione przez firmę Wolf Energy są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.